AMBALAJE ECO PROD angajează operator magazin online și agent de vânzări

26 oct. 2021

Eco Prod este o firma cu experienta si traditie de peste 25 ani de activitate in domeniul productiei si distributiei de ambalaje si utilaje pentru ambalare. În prezent detinem spatii proprii de productie, depozitare, birouri si showroom.

Programul incepe la ora 8:00 si se desfasoara de luni pana vineri.

Se acorda perioada legala de concediu de odihna, conform planificarii stabilite.

Salariul este compus din: componenta de baza + tichete de masa + sporuri de performanta

Persoanele interesate pot depune CV-ul la adresa office@ecoprod.ro

Candidatul ideal pentru postul de operator magazin online are:
– Cunostinte in domeniul vanzarilor online
– Cunostinte operare PC, Internet, retele socializare
– Capacitate de planificare si organizare
– Abilitati bune de comunicare si relationare cu clientii

Descrierea jobului operator magazin online:
– Administrarea si confirmarea comenzilor plasate in cadrul magazinului online
– Pregatirea coletelor pentru expeditie si emiterea facturilor/AWB-urilor
– Administrarea produselor si stocurilor din magazinul online
– Comunicarea cu clientii
– Oferirea de consultanta de specialitate pentru toata gama de produse comercializata
– Furnizarea de informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei
– Promovarea produselor din oferta
– Mentinerea unui comportament si a unei atitudini profesionale
– Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar nelamuriri din partea clientilor
– Urcarea produselor pe site, pe platforme de tip marketplace si pe alte sisteme informatice
– Verificarea si actualizarea informatiilor postate pe site si pe celelalte platforme si sisteme
– Rezolvarea altor sarcini primite pentru buna desfasurare a activitatii firmei
– Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare.
– Raspunde de urmarirea incasarii comenzilor.
– Raspunde de intocmirea corecta a documentelor comerciale.
– Raspunde de promovarea imaginii firmei in relatiile cu clientii.
– Raspunde de confidentialitatea datelor la care are acces.
– Respecta normele de Securitate si Sanatate in Munca si PSI.
– Respecta limitele de vanzari ale zonei alocate.
– Respecta Regulamentul Intern si Regulamentul de Organizare si Functionare al firmei.
– Respecta procedurile de lucru generale specifice firmei (programul de lucru, punctualitatea in intocmirea si predarea rapoartelor etc.).
– Respecta si aplica actele normative in vigoare.

Candidatul ideal pentru postul de agent vanzari are:
– Experienta in domeniul vanzarilor catre clienti din HO.RE.CA. si industria alimentara
– Permis de conducere si experienta fara incidente

Descrierea jobului agent vanzari:
– Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse / servicii in zona alocata.
– Cresterea cotei de piata a produselor / serviciilor.
– Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.
– Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.
– Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
– Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
– Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi pentru clientii fideli.
– Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.
– Raspunde de buna desfasurare a procesului de vanzare la nivelul zonei sale.
– Acorda consultanta si feedback clientilor in legatura cu produsele vandute.

Informatii suplimentare despre produsele firmei se pot vizualiza pe www.ecoprod.ro

eco prod
ECO PROD

În calitate de producător și distribuitor ambalaje biodegradabile și caserole PP, noi suntem pregătiți cu un stoc consistent de ambalaje 100% permise și avizate, prietenoase cu mediul și mai ales cu bugetul d-voastră.

Website: www.ecoprod.ro